KOBIECE ŚWIATY – wystawa malarstwa Gabrieli Pająk i Ilony Stolarczyk

Dwie malarki i przyjaciółki, których przygoda ze sztuką – a jednocześnie znajomość – rozpoczęła się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach.  Od maja do sierpnia prezentują w Muzeum Marii Skalickiej swoją twórczość – barwne, przyciągające wzrok obrazy, w których widać inspirację naturą i wielką wrażliwość artystyczną.

Gabriela Pająk (ur. 1950) – ustrońska malarka stosująca różne techniki: olej, akryl, akwarelę. Ulubionymi motywami w jej twórczości są wizerunki zwierząt (głównie koni), kwiaty i pejzaże.

Ilona Stolarczyk (ur. 1950) – artystka z Katowic, maluje pejzaże i kwiaty, ale najbardziej charakterystyczne dla jej twórczości są baśniowe twarze kobiet. Używa farb olejnych do wykreowania charakterystycznych plam nasyconego koloru.

Wernisaż wystawy odbędzie się w ramach NOCY MUZEÓW w sobotę 11 maja o godz. 16.00. Na wernisażu utwory z repertuaru Ewy Demarczyk i Michała Bajora wykonają uczennice Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda w Wiśle: Martyna Kawulok, Natalia Kędzior, Natalia Kobyłecka, Magda Pilch i Lena Pustówka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *