MIĘDZY PRACOWNIAMI

MIĘDZY PRACOWNIAMI

Muzeum Marii Skalickiej już od grudnia 2016 r. (do 31. stycznia 2017 r.) prezentuje graficzną twórczość studentów Zakładu Grafiki Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Na wystawie „Między pracowniami”  można zobaczyć prace wykonane w tradycyjnych technikach graficznych, powstające w pracowniach artystycznych Zakładu Grafiki. Młodzi artyści stykają się m.in. z linorytem, litografią, akwafortą, suchą igłą i sitodrukiem. Różnorodność technik i ich możliwości, z jaką młodzi graficy spotykają się w pracowniach, pozwala im  się zanurzyć w fascynującym świecie czarnej sztuki, która w niezwykły sposób rozbudza ich wyobraźnię i pasję, inspirując do dalszych działań i poszukiwań.

Tak więc, eksperyment staje się nieodzownym elementem pracy, wytrawiony precyzyjnie rysunek dominującym elementem dzieła, a przenikające się kolory w kolejnych warstwach litografii dopełniają kompozycję. Ten czarny z pozoru świat, pozwalający odnaleźć swoją osobowość,  daje młodym artystom dużą  radość tworzenia. Na wystawie znajduje się także kilka barwnych litografii.

Na wystawie swoje prace w technikach – akwaforty, litografii, linorytu oraz suchej igły – prezentują: Teresa Chrzanowska, Justyna Biedrawa, Agnieszka Mucha, Anna Wajda, Katarzyna Gielecka-Grzemska, Małgorzata Szram, Martyna Szymik, Anna Tomica, Agnieszka Ryszkowska, Grzegorz Izdebski, Agnieszka Lamirowska, Michał Pisiałek, Agnieszka Woźniak, Karolina Sroka, Sylwia Pasterny, Magdalena Starzyńska.

Ta oryginalna wystawa potrwa do końca stycznia 2017 r.

Tekst przygotowany dla GU. Autor Irena Maliborska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *