Otwarcie nowej wystawy 16go października

Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy czasowej – Oblicza Jezusa Magdaleny Bieniek 16 października 2021. Autorka grafik będzie prowadziła oprowadzania autorskie w godzinach 14.00-17.00.

Wystawę będzie można oglądać do końca lutego 2022.

Magdalena Bieniek
Licencjatka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na specjalności „sztuki użytkowe” na Uniwersytecie Śląskim, filia Cieszyn. Autorka pracy dyplomowej z zakresu ceramiki „Łapacz Żywiołów” oraz cyklu przedstawień Jezusa Chrystusa będącego aneksem do dyplomu. Od 2017 roku jest członkinią Koła Ceramików 4MA działającego na terenie Uniwersytetu Śląskiego
w Cieszynie. W 2019 roku wzięła udział w zbiorowej wystawie „Zaburzanie równowagi” w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach prezentując pracę „Efekt motyla” łączącą ceramikę ze szkłem. W 2020 roku na 4. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE prowadziła warsztaty „Artystyczna interpretacja powstawania planet – Hikaru Dorodango oraz prezentowała jedną ze swoich prac wykonaną tą techniką.

Wakacyjne warsztaty artystyczne dla dzieci

W dniach 23-27 sierpnia będą odbywały się w ogródku naszego Muzeum warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 6-9 lat prowadzone przez Karolinę Fojcik-Pustelnik. Koszt – 150 zł od osoby za pięć dni zajęć, po dwie godziny dziennie.

Program:

Poniedziałek – Fotografia: Robienie camery obscury. Przyroda w makroskali (aparaty w telefonach komórkowych);

Wtorek – Kamyczki: Akcja kamyk. Łowienie, czyszczenie, malowanie;

Środa – Anime i Manga z kraju kwitnącej wiśni: Historie samurajów – czytanie baśni japońskich. Rysowanie mang;

Czwartek – Papieroplastyka: Projekty z papieru- ruchome, trójwymiarowe kartki urodzinowe. Nietypowe prezenty;

Piątek- Flower Power: Van Gogh czyli nie tylko słoneczniki. Kolaż wakacyjny.

Uwaga! Chociaż warsztaty odbywają się w naszym Muzeum, zapisy i płatności przyjmuje Muzeum Ustrońskie (Ustroń, ul. Hutnicza 3).

Twarze/aury/barwy – otwarcie wystawy 4.07

Drodzy goście! Nietypowo, ponieważ w niedzielę, 4 lipca, odbędzie się otwarcie nowej wystawy czasowej Twarze/aury/barwy Karoliny Kułakowskiej.

Nasze Muzeum będzie otwarte w ten dzień w godzinach 15.00-18.00. W tych godzinach autorka obrazów będzie prowadziła oprowadzania autorskie po świeżo udostępnionej ekspozycji.

Wstęp wolny.

Zapraszamy serdecznie!

*

Karolina Kułakowska (ur. 1985) – malarka, poetka, ostatnio również prozaiczka. W 2011 roku obroniła dyplom z malarstwa u prof. Lecha Kołodziejczyka na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Autorka arkusza poetyckiego Sztaluga w oknie (2007) oraz dwóch książek poetyckich: Puste muzea (2013) oraz Drugie cesarstwo (2017). Laureatka nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki (2014). Zrealizowała cykle malarskie: ŻywiołyPory rokuAutoportrety. Mieszka w Rachowicach pod Gliwicami.

Noc Muzeów 2021

12 czerwca odbędzie się II Ustrońska Noc Muzeów, w której nasza placówka bierze udział. Muzeum Zbiory Marii Skalickiej będziecie mogli Państwo zwiedzić bezpłatnie w godzinach 15.00-22.00.

W ramach Nocy Muzeów zapraszamy również na wydarzenie specjalne. Będzie u nas gościć poetka i pisarka Katarzyna Zwolska-Płusa, promująca swoją najnowszą książkę „Fragmenty. Opowieści o dziewczynkach i kobietach” – w ramach promocji możliwość rozmowy z autorką (w godz. 15.00-17.00), zakupu książki z autografem, a także mini-wystawa ilustrująca jej twórczość.

Zapraszamy serdecznie!