LAS i PAPIER – wystawa fotografii Henryka Chmiela

Kombinat papierniczy MONDI Group

W miejscowości Rużomberok, Słowacja papier produkowany jest od ponad 130 lat. Bogate zasoby drewna, wody i wykwalifikowanych pracowników, wraz z nieustępliwą starannością zmienił mały papierniczy młyn w północnej części Słowacji do lidera przemysłu w swojej branży. Firma łączy globalne doświadczenie jednego z najważniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska graczy w branży papierniczej i opakowaniowej – Mondi Group.

Przy produkcji przekraczającej 474,000 ton wysłodków i 535,000 ton papieru niepowlekanego rocznie, Mondi Group jest największym zintegrowanym młynem produkcji papieru i pulpy w Republice Słowackiej.

Ponad 77% jej produkcji może być określona jako „zielona”, ponieważ energia użyta do jej produkcji pochodzi z zasobów biogennych, a drewno pochodzi z certyfikowanych, dobrze zarządzanych lasów. Zwiększone ilości produkcji zatem idą w parze z ciągłym zmniejszaniem negatywnego oddziaływania na środowisko.
Mondi jest najważniejszym przemysłem i pracodawcą regionu. Wysoka jakość produktów wraz z zasadami zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, a także zdrowia, bezpieczeństwa i edukacji jest zapewniona dla osób pracujących dla firmy.

Henryk Chmiel