„SZKOŁA ŻON” – spektakl Sceny Polskiej w reżyserii Bogdana Kokotka 17.12.2019

Molier – (właściwe nazwisko: Jean Baptiste Poquelin ) – najsłynniejszy komediopisarz w dziejach scenicznych. Był też aktorem i dyrektorem teatru. Po kilkunastu latach tułaczki trupa teatralna prowadzona przez Moliera osiadła w Paryżu w 1658 r. i zyskała poparcie Ludwika XIV, który swą protekcją osłaniał komedianta zuchwale atakującego błędy i nieprawości ówczesnych. Oficjalny tytuł Moliera brzmiał:  „tapicer i pokojowiec Jego Królewskiej Mości”.

Główny bohater „Szkoły żon”, podstarzały Arnolf, postanawia wreszcie się ożenić. Ponad dwadzieścia lat studiował, niczym filozof, zagadnienie: jak uniknąć rogów małżeńskich. Wreszcie znalazł sposób: żona musi być absolutnie głupia i wszystko zawdzięczać mężowi. A cała umiejętność, jaką powinna posiadać, to „modlić się, kochać męża i prząść na wrzecionie.”

Wyjazd dla ustrońskiej grupy abonamentowej odbędzie się we wtorek 17. grudnia br. o godz. 17.30 spod Lidla w Ustroniu.