Wernisaż wystawy malarstwa i III Ustrońska Noc Muzeów

Drodzy zwiedzający!

W piątek, 13 maja,  odbędzie się III Ustrońska Noc Muzeów, w której nasza placówka jak co roku bierze udział. Muzeum Zbiory Marii Skalickiej będziecie mogli Państwo zwiedzić w godzinach 16.00-22.00 – wstęp wolny!

W ramach Nocy Muzeów zapraszamy również na wernisaż nowej wystawy malarstwa „Femme Fatale” Dominiki Puchały.  Wystawę będzie można oglądać w naszym Muzeum do końca lipca, a wernisaż z udziałem artystki odbędzie się 13 maja o godzinie 17.00.

Dominika Puchała

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z filią w Cieszynie na Wydziale Artystycznym.Dyplom artystyczny z malarstwa zaaranżowany pod kierownictwem prof. Tadeusza Rusa. „Femme fatale” jest pierwszą indywidualną wystawą prac malarskich artystki. Wcześniejsze wystawy obejmowały głównie litografie.

„Cykl obrazów złączonych pod szyldem „Femme Fatale” opowiada o największej intymności, którą każdy ma w sobie. Obrazy są odbiciem duszy, lecz nie tylko osoby tworzącej, ale przede wszystkim tych, co je czytają. Każdy ma swoją intymność, rzeczywistość, w której czuje się swobodnie i która
należy tylko do niego. Moją intymnością jest melancholia dnia codziennego, nagość, której nikt nie widzi oraz detale wizualne przy których moje serce bije mocniej. Chcę żeby każdy odnalazł w swoim życiu swoją intymność lub dostrzegł intymność drugiego człowieka/istoty i zachował ją w swojej pamięci, szczególnie w dobie całkowitego obnażania się. Sztuka to codzienność, którą ktoś po prostu zauważył i postanowił zatrzymać na dłużej.”

Zapraszamy serdecznie!